KRABULI
  • Avaleht
  • Uudised/Teated
    • Dokumendid
  • Legend Krabuli nimest
  • Mis Krabulis on?
  • Traditsioonilised üritused
  • Laululava ehitamise ajalugu
  • Majade ajalugu
  • Külade arengukava
    • SWOT analüüs
  • MTÜ Krabuli Selts
    • Seltsi põhikiri
  • Pildid
  • Asukoht
  • Kontakt

MTÜ KRABULI SELTSI PÕHIKIRI

 

1. Üldsätted

1.1 Krabuli Selts (edaspidi nimetatud Selts) on eraomandil ja ühistegevusel põhinev mittetulundusühing, mis ühendab vabatahtlikkuse alusel koondunud Kaasikaia ja Kaasikvälja külade elanikke.

1.2 Seltsi ametlik nimi on „Krabuli Selts”

1.3 Seltsi asukohaks on Kaasikaia küla 9, Kohtla vald, Ida-Viru maakond, Eesti Vabariik, 41541

1.4 Seltsi eesmärgiks on Kaasikaia ja Kaasikvälja külade kultuuri ja spordi ning külade heakorra arendamine ning säilitamine, seltsi liikmete kaasamine ühiskondlikku ellu.

1.5 Eesmärgi saavutamiseks organiseeritakse ühis-ja spordi tegevust, heakorratalgud, kultuuriüritusi, huviringe, näitusi, õppereise jms üritusi, mis ei ole vastuolus seltsi tegevuse põhimõtetega.

1.6 Seltsil on oma sümboolika ja lipp

1.7 Seltsil on õigus omada oma tegevuse jaoks vajalikke kinnis-ja vallasasju, neid pantida, koormata; selts võib oma tegevuse arendamiseks ja toetamiseks tegelda kaubanduse, toitlustamise, ruumide välja üürimisega jms tegevusega, mis ei ole vastuolus käesoleva põhikirja ja teiste õigusaktidega.

1.8 Selts võib vastu võtta kingitusi, annetusi, korraldada loteriisid, müüke, korjandusi jms varakogumisi, millest saadav tulu laekub selts arveldusarvele pangas või seltsi kassasse ja see kasutatakse oma eesmärkide saavutamiseks praktilises ettevõtmises.

1.9 Seltsi tegevuse eesmärk ei ole majandusliku kasu saamine oma liikmetele ja tema tegevus ei või olla põhiliselt majanduslik. Selts ei või jaotada kasumit oma liikmete vahel.

1.10 Seltsi majandusaasta algab 01.jaanuaril ja lõpeb 31.detsembril.

1.11 Selts on asutatud tähtajatult

 

2. Seltsi liikmeks vastuvõtmise, seltsist väljaastumise ning väljaarvamise tingimused ja kord.

2.1 Seltsi liikmeks vastuvõtmist võib taotleda iga isik, kes soovib arendada seltsi eesmärkidega kooskõlas olevat tegevust, esitades seltsi juhatusele kirjaliku avalduse, milles kohustub täitma seltsi põhikirja ja tasub seltsi üldkoosoleku poolt kinnitatud sisseastumismaksu.

2.2 Seltsi liikmeks vastuvõtmise otsustab seltsi juhatus. Kui juhatus keeldub taotlejat liikmeks vastu võtmast, võib taotleja nõuda, et tema liikmeks vastuvõtmise otsustab üldkoosolek.

2.3 Seltsist väljaastumiseks esitab liige juhatusele kirjaliku avalduse. Seltsist saab välja astuda pärast 2 (kahe) kuulise etteteatamise tähtaja möödumist. Seltsi juhatus kustutab pärast käesolevas punktis toodud tähtaja möödumist seltsist väljaastunud seltsi liikmete nimekirjast.

2.4 Seltsi liikme, kellel on seltsi ees materiaalne vastutus, vabastab juhatus liikmeskonnast pärast varade üleandmist seltsi juhatusele.

2.5 Seltsi liikme võib seltsist välja arvata juhatuse otsusega, kui seltsi liige:

· Ei ole kahe järjestikuse majandusaasta lõpuks tasunud seltsi liikmemaksu

· Ei ole viimase kolme majandusaasta jooksul osalenud ühelgi seltsi üldkoosolekul või seltsi poolt korraldatud üritusel

· Olulisel määral kahjustab seltsi liikmete huve

· Tegutseb vastuolus põhikirjaga

2.6 Seltsi liikme väljaarvamise otsustab seltsi juhatus oma koosolekul, teatades selle küsimuse arutelust väljaarvatavale liikmele kirjalikult vähemalt 2 (kaks) nädalat enne koosoleku toimumist ja tal on õigus osaleda sõnaõigusega oma väljaarvamise küsimuse arutamisel juhatuses. Liikme väljaarvamise otsus on langetatud, kui selle poolt on üle poole juhatuse liikmetest.

2.7 Seltsi juhatuse poolt väljaarvatud liikmel on õigus nõuda väljaarvamise küsimuse otsustamist väljaarvamisele järgneval seltsi üldkoosolekul.

2.8 Isikul, kelle liikmelisus seltsis on lõppenud, ei ole õigusi seltsi varale.

 

3. Liikmete õigused ja kohustused

3.1 Seltsi liikmel on õigus:

· Osaleda teiste seltside töös ja ühiskondlikus korras tehtavates ettevõtmistes

· Valida ja olla valitu seltsi juhatuse ja muude organite liikmeks

· Saada seltsi juhatuselt ja muudelt organitelt teavet seltsi tegevuste kohta

· Esitada ettepanekuid ja arvamusi seltsi tegevuse kohta

· Osaleda hääleõigusega seltsi üldkoosolekul

3.2 Seltsi liige on kohustatud

· Järgima seltsi tegevuses osalemisel põhikirja ja seltsi organite otsuseid

· Tasuma üldkoosoleku poolt määratud suuruses summas ja tähtajaks seltsi liikmemaksu

3.3 Selts ei vastuta kohustuste eest, mida liige on võtnud väljaspool seltsi tegevust.

 

4. Juhtimine

4.1 Seltsi juhtorganiteks on seltsi üldkoosolek ja juhatus. Seltsil on õigus moodustada muid juhtorganeid, kui üldkoosolek nii otsustab. Vastav otsus on vastu võetud, kui selle poolt hääletab 2/3 liikmetest. Üldkoosoleku pädevusse kuulub ka vastava organi liikmete määramine

4.2 Seltsi kõrgemaks organiks on seltsi üldkoosolek, kus iga seltsi liikmel on üks hääl

4.3 Üldkoosoleku pädevusse kuulub:

· Põhikirja muutmine ja kinnitamine

· Eesmärgi muutmine

· Juhatuse liikmete määramine

· Juhatuse või muu organi liikmega tehingu tegemise või tema vastu nõude esitamise otsustamine ja

tingimuste määramine nimetatud tehinguteks

· Seltsile kuuluvate kinnisasjade ja registrisse kantavate vallasasjade võõrandamise ja asjaõigustega koormamise otsustamine ja tingimuste määramine nimetatud tehinguteks

· Muude küsimuste otsustamine, mida ei ole seaduse või põhikirjaga antud teiste organite pädevusse.

4.4 Seltsi üldkoosoleku kutsub kokku juhatus:

· Aastaaruande kinnitamine

· Juhul kui seda nõuab kirjalikult ja põhjust ära näidates 1/10 seltsi liikmetest

· Muudel juhtudel, kui seltsi huvid seda nõuavad

4.5 Üldkoosoleku kokkukutsumisest  peab juhatus ette teatama vähemalt 7 (seitse) kalendripäeva, näidates ära üldkoosoleku toimumise aja, koha ja päevakorra või saadab igale seltsi liikmele  2 (kaks)  nädalat enne üldkoosoleku toimumist samasisulise kirjaliku teate.

4.6 Üldkoosolek on otsustusvõimelike, kui sellel osaleb või on esindatud üle poolte seltsi liikmetest.

4.7 Kui üldkoosolek ei ole otsustusvõimelike osavõtjate vähesuse tõttu, kutsub juhatus 3 (kolme) nädala jooksul kokku uue üldkoosoleku sama päevakorraga, siinjuures ei ole oluline üldkoosolekul osalenud või esindatud liikmete arv v.a seaduses toodud miinimum arv liikmeid.

4.8 Üldkoosolekul võib osaleda või hääletada seltsi liige või tema esindaja, kellele on antud lihtkirjalik volikiri. Esindajaks võib olla ainult teine seltsi liige.

4.9 Üldkoosoleku otsus on vastu võetud, kui selle poolt on üle poole koosolekul osalenud seltsi liikmetest või nende esindajatest ja seltsi põhikiri või seadus ei näe ette suurema häälte enamuse nõuet.

4.10 Seltsi põhikirja muutmiseks on vajalik üldkoosoleku 2/3 häälte enamust ja eesmärgi muutmiseks on vajalik kõigi seltsi liikmete nõusolekut. Üldkoosolekul mitteosalenud liikmete nõusolek peab olema esitatud kirjalikult.

4.11 Igal seltsi liikmel on üks hääl. Liige ei või hääletada, kui selts otsustab temaga või temaga võrdselt majanduslikku huvi omava isikuga tehingu tegemist või temaga kohtuvaidluse alustamist või lõpetamist

4.12 Juhatuse liige ei või hääletada seltsi majandusaasta aruande kinnitamise otsustamisel, samuti tema või muu organi liikme vastu nõude esitamise otsustamisel. Sel juhul nende liikmete hääli ei arvestata esinduse määramisel.

4.13 Seltsi liikme teistest erineva õiguse lõpetamiseks või muutmiseks, samuti talle erineva kohustuse panemiseks peab olema selle liikme nõusolek.

4.14 Seltsi üldkoosolek toimub vastavalt vajadusele, kuid mitte vähem kui 1 (üks) kord aastas.

4.15 Seltsi tegevust juhib ja seda esindab juhatus, mis koosneb 1-5 (ühest kuni viiest) liikmest.

4.16 Juhatuse liikmed määrab ametisse üldkoosolek 3 (kolmeks) aastaks

4.17 Igal juhatuse liikmel on õigus iseseisvalt seltsi esindada

4.18 Juhatuse koosolekud toimuvad vastavalt vajadusele, kuid mitte vähem kui kord kvartalis

4.19 Seltsi nimel teostavate tehingute, mille summa ületab kümnekordset miinimumpalga määra, sooritamiseks peab juhatus saama eelneva nõusoleku üldkoosolekult

4.20 Juhatus on otsustusvõimeline, kui sellel koosolekul osaleb üle poole juhatuse liikmetest. Otsustused võetakse vastu juhatuse liikmete poolt üldhäälteenamusega. Häälte võrdsel jagunemise korral on otsustav juhatuse esimene hääl.

 

5. Järelevalve

5.1 Üldkoosolek teostab järelvalvet seltsi teiste organite tegevuse üle. Selle ülesande täitmiseks võib üldkoosolek määrata revisjoni või audiitorkontrolli

5.2 Juhatuse või muu organi liikmed peavad võimaldama revidendil või audiitoril tutvuda kõigi revisjoni või audiitorkontrolli läbiviimiseks vajalike dokumentidega ning andma vajalikku teavet

5.3 Revidendid või audiitor koostavad revisjoni või audiitorkontrolli tulemuste kohta aruande, mille esitavad üldkoosolekule

 

6. Majandusaasta aruanne

6.1 Pärast majandusaasta lõppu koostab juhatus raamatupidamise aastaaruande ja tegevusaruande seaduses sätestatud korras

6.2 Juhatus esitab aruanded üldkoosolekule 6 (kuue) kuu jooksul alates majandusaasta lõppemisest. Seltsi audiitor või revisjonikomisjon peab aruannetele lisama audiitori järeldusotsuse või revisjonikomisjoni arvamuse.

6.3 Majandusaasta aruande kinnitamise otsustab üldkoosolek

6.4 Kinnitatud majandusaasta aruandele kirjutavad alla kõik juhatuse liikmed

 

7. Vara ja varalised suhted

7.1 Seltsi vara koosneb:

· Liikmemaksudest

· Varalistest annetustest ja eraldistest

· Tuludest, mis saadakse seltsi põhikirjalistest eesmärkidest tulenevate tasuliste ürituste korraldamisest

· Seltsi omanduses olevast varast, mis on vajalik seltsi põhikirjaliste eesmärkide saavutamiseks ning mille omandamine ei ole seadusega vastuolus.

7.2 Seltsi liikmetel ei ole õigust seltsi varale ja vastupidi.

7.3 Selts ei kannata varalist vastutust oma liikmete varaliste kohustuste eest ja vastupidi

7.4 Juhatus, samuti muu organi liikmed vastutavad seaduses  sätestatud korras ja alusel.

 

8. Ühinemine, jagunemine, likvideerimine

8.1 Seltsi ümberkujundamine teist liiki juriidiliseks isikuks ei ole lubatud

8.2 Seltsi ühinemine, jagunemine ja likvideerimine toimub seaduses sätestatud korras

8.3 Seltsi likvideerijateks on juhatuse liikmed või üldkoosoleku poolt määratud isikud

8.4 Seltsi likvideerimisel pärast võlausaldajate kõigi nõuete rahuldamist ja raha deponeerimist jaotatakse allesjäänud vara võrdsetes osades seltsi lõpetamise ajal selle liikmeks olnud isikute vahel või omavalitsuse organile või õigusjärglasele mittetulundusühingule.

 

Juhatuse liikmed: Üllar Lilleorg, Kersti Tammesaar, Ulvi Tee

 

 

 

 

 

Powered by Create your own unique website with customizable templates.